STOP DOP na Pikniku zdrowia20190505 115618

6 maja nasza drużyna #stopdop po raz pierwszy wzięła udział w „Pikniku zdrowia”, który był zorganizowany przez Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze. #stopdop namiot znacznie wyróżniał się gąszczu przeróżnych stanowisk i przyciągał uwagę wielu przechodniów. Była to dla nas znakomita okazja, aby pokazać zielonogórzanom i przybyłym gościom naszą dotychczasową działalność i przedstawić plany na przyszłość, a także porozmawiać o zagrożeniach związanych z „dopalaczami”. Osoby, które nas odwiedziły dostały na pamiątkę smycze, wlepki i długopisy z logiem #stopdop. Zapisaliśmy też pierwsze kontakty do dalszej współpracy.

Pierwszy bieg STOP DOPphoca thumb l 14

7.06.2019 dokładnie w południe wystartował I bieg #stopdop. Wzięło w nim udział 64 osoby, wśród których byli uczniowie gimnazjum, liceum, a także nauczyciele i mieszkaćy miasta. Pierwszy metę przeroczył Kacper Kubiak z czasem 19.33 i on zajął I miesjce w kategorii Open mężczyzn. Pierwsza wśród kobiet była Nikola Horbacz. W kategorii uczniów gimnazjum zajął Mateusz Korzeniowski. Wśród uczniów... GALERIA!!

Zielona Góra - trzech odurzonych nastolatków na ulicy Węgierskiejambulans

4go czerwca na ul. Węgierskiej ratownicy z pogotowia ratunkowego zostali wezwani do trzech chłopców, którzy byli odurzeni dopalaczami.

Zaczyna się sezon letni, jest coraz cieplej. Młodzież ponownie, jak co roku, sięga częściej po dopalacze i inne substancje psychoaktywne. Może to prowadzić do ciężkich zachorowań. Zdarzało się, że pacjenci, którzy zażyli dopalacze, wpadali w ostrą niewydolność oddechową. Wymagali intubacji, resuscytacji. Zwracamy się z apelem do młodzieży, do dzieci do ich opiekunów, rodziców nauczycieli żeby rozmawiali ze sobą o problemie dopalaczy – przekonywał dziś R. Górski.

Premiera spektaklu Faza deltaFD2

3 kwietnia w Zespole Szkół Akademickich odbyła się premiera spektaklu Teatru Nie Ma Lipy w reżyserii Roberta Kurasia pt. „Faza Delta”.

Fenomenalna gra aktorska uczniów Lotnika (Oliwii Kolasińskiej, Oliwii Wałeckiej, Igora Przybyły i Aleksandra Buchowieckiego)

Śmierć dwóch nastolatków ze Śląskaambulans

Dwóch nastolatków z Chorzowa zmarło, śledczy podejrzewają zatrucia nieustalonymi jeszcze dopalaczami...

Pierwsza konferencja w ramach Kampanii #StopDop1

21.02.2019r. odbyła się pierwsza konferencja w ramach Kampanii #StopDop. Przeszkoleni zostali pracownicy Zespołu Szkół Akademickich w Zielonej Górze.

Pierwszą część szkolenia poprowadził kom. Jacek Magierski-Kobryń, Naczelnik Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KMP Zielona Góra. Jego prezentacja na temat narkotyków i substancji psychoaktywnych...